Kombi Sistemleri

Orjin Doğalgaz ve Klima Hizmetleri /Vaillant,Fujitsu,Fuji ve Mdv İzmir Yetkili Bayi

Kombi Sistemleri

Biz doğalgaz konusunda kendini oluşturduğu ciddi projeler ile kanıtlamış bir firmayız. Aynı zamanda Vaillant Gibi Gazlı Sistemlerizmir-gaz-yetkili-bayi-vaillant-yetkili-bayi-izmir Konusunda Bir Dünya Markasının Yetkili Bayisiyiz. İşte kombi sistemler konusunda siz müşterilerimizin iyi bir ekip ve iyi bir marka ikilemesiyle harekete geçip bizimle çalışabilirsiniz. İletişim bölümden ücretsiz keşif isteklerinizi ve kombi sistemleriyle ilgili sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. 

Nedir Gaz Yakıtlı Cihazlar;

Vaillant gaz yakıtlı kombi, ısıtma cihazı, yoğuşmalı kombi, boyler ve kazanları ile ev ve sıcak su konforunuz için verimli çözümler sunar.

Doğalgaz renksiz ve kokusuz bir gazdır. Yanması sonucunda atmosfere verdiği zarar, kömür ve mazot gibi yakıtlara göre daha azdır. Günümüzde dünya enerji tüketiminin yaklaşık %24 kadarı doğalgaz ile karşılanmaktadır. Türkiye'nin bu pastadaki payı %0.5 civarındadır.

vaillant-yetkili-bayi-izmirÜlkemizin doğalgazla tanışması 1970 yılında gerçekleşti. Kırklareli'nde bulunan doğalgaz, ilk kez Pınarhisar Çimento Fabrikası'nda kullanıldı. Daha sonra bulunan doğalgaz kaynağı Mardin bölgesindeydi. Bulunan kaynaklar sınırlı olduğu için çıkarılan doğalgaz ülke çapında kullanılamadı.

Doğalgaz, şehir şebekelerinde ilk kez 1984 yılında kullanılmaya başlandı. İlk kez Ankara'da kullanılmaya başlayan doğalgaz İstanbul'a 1992 yılında geldi.

Temiz Enerji

Doğalgaz, aynı petrol gibi bir fosil enerji kaynağıdır. Ancak yandığı zaman kömür gibi atık bırakmaz ve içindeki hidrojen sayesinde atmosfere verdiği zararorjin-dogalgaz-kombi-sistemleri-2 daha azdır. Doğalgaz, depolaması ve taşıması kolay olan bir enerji kaynağıdır. Yanma sonucunda görülen ve atmosferi kirleten kükürtdioksit ve karbondioksit gazları, doğalgazda görülmez.

Hesaplı Enerji

Çevre dostu olan doğalgaz aynı zamanda ekonomik bir çözüm sunar. Günümüzde kömür ve mazot gibi enerji kaynaklarıyla kıyaslandığında, doğalgazın kullanımı çok daha konforlu ve zahmetsizdir. Yüksek bir yaşam standartına sahip bir ev için tek enerji alternatifi doğalgaz olmalıdır.

Doğalgazın tüketiciye olan maliyetini, yalnızca soğuk aylarda kullanılan kömür ve mazot gibi enerji kaynaklarıyla karşılaştırmak, kafa karıştırıcı sonuçlar doğurabilir. Bunun başlıca nedeni, doğalgazın yıl boyunca aralıksız hizmet verebilmesidir. Kısacası, doğalgaz ve diğer enerji kaynakları karşılaştırıldığında, değerlendirme bir yıllık zaman dilimi için yapılmalıdır. İgdaş'ın yaptığı araştırmaya göre kömür ve tüpgazla karşılaştırıldığında, doğalgaz %38 oranında daha ucuza gelmektedir.

Doğalgaz Neyi Değiştirdi?

Evlerimize ve iş yerlerimize uzanan doğalgaz boruları yalnızca yaşam standartımızı yükseltmekle kalmadı.

Evlerimiz için kullanabileceğimiz en temiz enerji alternatifi olan doğalgaz, kömür tüketimini büyük ölçüde kesmiştir. Azalan kömür kullanımıyla birlikte, karbondioksit ve kükürtdioksit salınımı büyük ölçüde düşerek, şehir içinde soluduğumuz havanın kalitesinde fark edilir bir artış görülmüştür. Örneğin, İstanbul'da doğalgaz kullanımı yaygınlaşmasaydı, yılda yaklaşık 67.500 ton kükürtdioksit gazı atmosfere yayılarak çevre ve sağlık sorunlarına neden olacaktı.

orjin-dogalgaz-kombi-sistemleri-1Kömür kullanımını azaltan doğalgaz, yalnızca soluduğumuz havayı değil çevremizi de tehlikeli boyutta bir kirlilikten kurtardı. İstanbul'da doğalgaz yerine kömür kullanılsaydı, yaklaşık 6.750.000 ton kömüre ihityaç olacağı tahmin ediliyor. Bu kadar kömürün yanması sonucunda oluşması beklenen kül miktarı yaklaşık 1.080.000 ton. Bu kadar külün taşınması için kullanılacak olan kamyonların atmosfere kazandırdığı tehlikeli karbondioksit gazı miktarı da dikkate alınmalıdır.

Doğalgaz Nasıl Kullanılır?

Isınma ve sıcak su kullanımı amacıyla ev ve iş yerlerinde kombi veya şofben kullanılabilir. Günümüzde en hesaplı, işletmesi kolay, bakım giderleri uygun seçim doğalgaz kombileridir. Doğalgaz kombileri içinde en çok tercih edilenler yoğuşmalı kombiler ve hermetik kombilerdir. Yoğuşmalı kombiler, sahip oldukları yüksek teknoloji ile güvenle kullnılabilir, çevreye daha az zarar verir, ekonomik bir ısınma seçeneği sunar.

 

kampanyalar-ucretiz-dogalgaz-kesif-orjin-dogalgaz   20yil-ucretiz-dogalgaz-kesif-orjin-dogalgaz   alt-bolum-orjin-servis-destek   ucretsiz-kesif-orjin-servis-destek