Vaillant Hakkında Sormak İstedikleriniz

Orjin Doğalgaz ve Klima Hizmetleri /Vaillant,Fujitsu,Fuji ve Mdv İzmir Yetkili Bayi

Vaillant Hakkında Sormak İstedikleriniz

Vaillant kombi cihazları nerede üretilmektedir?

Vaillant kombi cihazları, sadece Vaillant’ın Almanya’da mevcut 5 fabrikasında üretilmektedir. Üretilen kombi cihazları Türkiye dahil, Vaillant’ın Avrupa’daki 17 kardeş şirketi ve 100 den fazla distribütör firma vasıtasıyla, tüm dünya pazarına sunulmaktadır.

Vaillant marka cihazları nereden almalıyım?

Vaillant cihazlarını sadece vaillant yetkili satıcılarından temin edebilirsiniz.

Kombi alırken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

• Araştırmacı olunuz. Kombi cihazları ile ilgili yetkililerden veya yetkili satıcılardan tatmin edici bilgiler alarak cihazları tanıyınız. Satın almayı düşündüğünüz ürünleri almadan önce mutlaka görünüz ve inceleyiniz.
• Kombi almaya karar verdiğiniz firmanın ilgili gaz kuruluşundan aldığı YETKİ BELGESİ’Nİ isteyiniz. Gaz kuruluşlarının yetki Belgesi vermediği firmaların yaptığı tesisatlara gaz vermediğini unutmayınız. Firmanın Yetki Belgesinin olup olmadığını öğrenmek için firma adı veya Firma Yetki numarasını alarak soruşturunuz.
• Çevrenize, dost ve akrabalarınıza, kısaca kombi cihazı kullanan tanıdıklarınıza sorunuz. Şikayet ve övgülerine dikkat ediniz.
• Kombi cihazlarının özellikleri ve sizlere sunduğu faydaları, emniyet ve tasarruf sistemlerini analiz edin ve karşılaştırma yapın.
• Kombi almaya karar verdiğinizde firmaların satış sonrası hizmetlerini araştırınız. Unutmayınız ki servis ve yedek parça hizmeti iyi olmayan hiçbir mamulden memnun olamazsınız. Servis memnuniyetini çevrenizdeki tanıdıklarınıza veya kullanıcılara sorarak analiz edin.
• Cihazların emniyet sistemlerini mutlaka inceleyiniz. Yıllarca iç içe yaşayacağınız bu cihazların uzun yıllar problemsiz çalışacak emniyet sistemleriyle donatılmış olmasına dikkat ediniz.
• İlk yatırım değil, kullandıkça ekonomik olacak, yakıtta en cimri en tasarruflu cihazı seçiniz.
• En kaliteli malzeme kullanılmış, en uzun ömürlü, ömür garantisi en yüksek, sizi içi ve dışıyla tatmin eden cihazı seçiniz.
• Cihazın dış görünüşüne bakmayınız. Dış kapağı açtırıp cihazın içerisine bakınız. Kullanılmış olan parçaları ve ekipmanları inceleyiniz. Cihazı çalışır halde görmeye gayret ediniz.
• Cihazın tipine ve ısı kapasitesine mutlaka dairenizi inceleterek karar veriniz. Tam bir mühendislik çalışması yaptırmadan (ısı hesabı, baca analizi gibi) cihaz almayınız.
• Kombi cihazlarının önemli bir özelliği de sıcak su konforudur. Anında (5 sn. içinde) ve sabit sıcaklıkta su alıp alamayacağınızı sorunuz.
• Sabit sıcaklıkta su konforu cihazı kullanırken çok önemlidir. Cihazın düşük basınç (0.15 Bar) ve düşük su (1,5 lt/dk) miktarlarında (çok katlı binalarda daha da önemlidir) çalışıp çalışmayacağını araştırınız. En düşük su basıncında bile sıcak su konforunu üstelik sabit sıcaklıkta su garantisi ile yaşamayı isteyiniz.
• Cihazın yüksek verime ve sık sık devreye girmeyi önleyen ek tasarruf sistemlerine sahip olup olmadığını araştırınız. Bu özellikler size yakıt tasarrufu ve yedek parçaların daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
• Cihaz otomatik kontrol setleri ile kullanıma uygun mu? Uygunsa otomatik kontrol setleri günlük veya haftalık programlanabilir mi? Oda sıcaklığı veya dış ortam sıcaklığına göre çalışabiliyor mu? Bu kontrol setlerine Türkçe dahil istediğiniz dilde programlama yapabiliyor musunuz? Unutmayınız ki otomatik kontrol setleri, hem konfor hem de tasarruf miktarınızı arttıran cihazlardır.
• Tüm araştırmaları yaptıktan ve cihaz markasına karar verdikten sonra ana firmayı arayarak bölgenizdeki yetkili satıcıyı öğreniniz. Cihazı herhangi bir yerden alarak başka bir tesisatçıya monte ettirmeyiniz. Cihazı yetkili satıcıdan alarak mutlaka yetkili satıcıya monte ettiriniz. Unutmayınız ki yetkili satıcılar bu konuda özel olarak eğitilmişlerdir. Yetkili satıcılar olabilecek montaj hataları mevcut ise gidermekle yükümlüdürler. Aksi takdirde her marka cihazın montajında dikkat edilecek birkaç püf noktanın ihmalinde hem sistem hem de cihazda maliyeti çok fazla olabilecek arızalar meydana gelecektir. Lütfen bu konuya dikkat ediniz.
• Tavsiye ve referanslara dikkat ediniz. Daha önce yapılmış bir sistemi ve cihazı kullanan tüketiciyi ziyaret edip mutlak bilgi alınız.
• Cihazların sadece fiyatına bakmayınız. Unutmayınız ki, fiyatı belirleyen malzeme kalitesi ile hizmetin kalitesidir. Cihaz fiyatının, üzerindeki malzeme ve emniyet düzeneklerinin kalitesiyle; verilecek yedek parça ve servis güvencesiyle; cihazın tasarruflu, uzun ömürlü olmasına dikkat ediniz. Ucuz olanı değil, kullandıkça size ucuza gelecek olanı seçiniz.
• Yetkili servislerin sürekli 24 saat kesintisiz, size hizmet verip veremediğine bakın. 24 saat sürekli size destek olacak, teknik soru ve taleplerinize yanıt verecek bir Teknik Call Center hizmetini isteyiniz.
• Kombi cihazı kullanmaya başlayınca firma ile bakım sözleşmesi imzalayınız. Firmanın yetkili servisleri dışında kesinlikle cihazlara müdahale ettirmeyiniz.

Vaillant’ın kombi cihazları haricinde hangi ürünleri vardır?

Vaillant’ın ana üretim kalemleri, ısıtma, sıcak su ve iklimlendirme cihazları ile bunlara ait otomatik kontrol sistemleridir. Vaillant Türkiye olarak, Vaillant’ın kombi cihazlarına ilave olarak, yoğuşmalı kombiler, yoğuşmalı duvar tipi ısıtıcılar, klima cihazları, boylerler, elektrikli şofbenler ve bunlara ait otomatik kontrol cihazlarını pazara sunmaktayız. Ayrıca Vaillant Grubu’nun markalarından Bongioanni dökme dilimli atmosferik brülörlü kazanlar ve Protherm kombi cihazları da Vaillant Isı San ve Tic. Ltd. Şti’nin Türkiye de pazara sunduğu ürünlerdir.

Pro ve Plus kombi modelleri arasındaki farklar nelerdir?

Cihazların bütün hidrolik ve mekanik aksamı aynı olmakla birlikte Pro ve Plus kombi modelleri arasındaki en önemli fark Pro kombi cihazlarımızın çalıma fonksiyonları LED' ler vasıtasıyla takip edilirken, Plus kombi cihazlarımızda aynı fonksiyonlar dijital ekran üzerinden takip edilebilmektedir. Ayrıca Plus kombilerde akıllı mikro depolama sayesinde anında (5 sn) içinde sabit sıcaklıkta su sağlama özelliği vardır. Plus kombilerdeki mevcut olan diğer tüm özellikler Pro kombilerde de mevcuttur.

Yoğuşmalı kombi cihazını diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir ve her mekanda kullanılabilir mi?

Normal kombiler, doğalgazın alt ısıl değerine göre çalışmakta olup 1 m³ doğalgazdan 8250 Kcal enerji sağlanılarak tesisat suyuna aktarılır. Yoğuşmalı kombiler ise doğalgazın üst ısıl değerine göre çalışmakta olup 1 m³ doğalgazdan 9200 Kcal enerji sağlayarak tesisat suyuna aktarılmaktadır. Doğalgaz aynı olduğu halde 950 Kcal / m³ daha fazla enerji sağlamaktadır. Bu enerjiyi de atık gazın içindeki su buharını yoğuşturarak geri kazanmaktadır. Yoğuşmalı kombiler her mekanda kullanılabilir fakat tesisatın yoğuşma tekniği şartlarına (radyatör yüzeylerinin geniş tutulması veya düşük sıcaklık sistemlerinin kullanılması gibi) uygun olması gerekmektedir. Ayrıca yoğuşmalı cihaz kullanıldığı takdirde, tesisatta kullanılan boruların seçimine (özellikle cinsi gibi) önemle dikkat edilmelidir.

Vaillant kombi cihazlarının kullanıcıya sunduğu avantajlar nelerdir?

• Sabit sıcaklıkta su garantisi: Değişen şebeke basınçlarında bile istenilen sıcaklıkta sürekli sıcak su konforunun garantisi,
• Anında sıcak su: Tüm Plus kombi cihazlarında aqua konfor sistemi sayesinde 5 sn içerisinde sabit sıcaklıkta su garantisi ve boşa akan sudan tasarruf.
• Membransız 3 yollu vana: Arızanın minimuma inmesi ve daha kısa sürede sıcak su elde edilmesiyle gelen tasarruf.
• Alev modülasyonu: Hem ısıtma hem de sıcak su konumunda, kademesiz alev modülasyonu sayesinde yüksek enerji tasarrufu.
• Çift Mikroişlemci: Watch Dog sistemi sayesinde, emniyet fonksiyonlarına çift kontrol.
• Tam Baca Emniyet Sistemi: Bacalı cihazlarda, çift sensör ile elektronik üzerinden, dışardan müdahaleye izin vermeyen özel atık gaz emniyet sistemi.
• Online Arıza Teşhis Sistemi: PC/modem(internet) bağlantısı ile merkezden cihazın ayarlarını değiştirebilme ve arıza teşhisi. Bunun için VRNET DIALOG cihazının (opsiyonel) kombi cihazına bağlı olması ve Vaillant servis ile bakım sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Anti Blokaj Sistemi: Pompa ve üç yollu vananın sıkışmasını elektronik üzerinden engelleme.
• LCD Display/LED ile arıza teşhis sistemi.
• Üç ateşleme denemesi ile akıllı ateşleme sistemi.
• Aynı anda iki banyoda anında bol ve sabit sıcaklıkta su alma garantisi (Aquaplus kombiler)
• Donmaya Karşı Koruma.
• Yüksek verim ve yakıt tasarrufu.
• 7x24 Vaillant Servis güvencesi.

Otomatik kontrol cihazlarının enerji kazancı sağladığı doğru mu?

Evinizin sıcaklığını 1 derece arttırmak cihazınızın ortalama %6 yakıt sarfiyatı yapması anlamına gelmektedir. Yani odanızın sıcaklığı 18 yerine 23 derece olduğunda yakıt tüketiminiz %30 artmaktadır. Bunu önleyebilmek içinde otomatik kontrol cihazlarını öneriyoruz. Bu cihazlar odanızın istediğiniz sıcaklıkta sabit kalmasını sağlar. Ayrıca, dış hava sıcaklığına bağlı olarak, haftanın her günü için, evinizin sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilme ve cihazı, istediğiniz odadan kontrol edebilme konforuna da sahip olabilirsiniz (VRT240f / VRT 340f oda termostatları ile).

Vaillant neden merkezden servis hizmeti veriyor?

Tüketicilere daha hızlı ulaşıp daha çabuk hizmet verebilmesi, tüm servis teknikerlerinin bilgi ve becerilerinin aynı ölçüde geliştirilebilmesi, tüm yedek parça ve servis ücretlerinin sabit olması, bölge farklılıklarının olmaması ve tüm tüketici bilgilerinin takibi açısından böyle bir servis hizmeti sunulmaktadır.
Servis ve bakım hizmetleri, iyi bir eğitimden geçmiş ve fotoğraflı Vaillant kimlik kartı bulunan servis teknikerleri tarafından yapılmaktadır. Yetkili satıcılarımız montajı yapılmış olan cihazı Vaillant merkezlerindeki servis bölümüne bildirirler. Vaillant servis teknikerleri de program dahilinde ilgili adrese giderek cihazı devreye alırlar (çalıştırırlar)
Vaillant teknik servis teknikerleri özel servis araçları ile hizmet vermektedirler. Servis araçlarında, servis sırasında gerekebilecek tüm yedek parça ve teçhizat mevcuttur. Vaillant servis teknikerleri arızalı cihazınızı sökmeden, bakım ve onarım işlemlerini yerinde yaparlar.

Bakım sözleşmesi yaptırmamın faydaları nelerdir?

Bakım sözleşmeleri sözleşme süresince kombiyi bütün arızalara ve bu arızalardan kaynaklanacak parça değişikliklerine karşı garanti kapsamına alır. Aynı zamanda sözleşme süresince her yıl bir defa kombinizin bakımı ücretsiz olarak Vaillant tarafından yapılır.
Yapılan bakım sonrasında kombinizin randımanı artar, kullanım süresi uzar. Aynı zamanda yapılan bakımlar kombinizin doğalgaz tasarrufu yapmasını da sağlayacaktır.

Bakım sözleşmesi süresince yılda kaç defa bakıma veya kontrole geliyorsunuz?

Bakım sözleşmesi süresince her yıl bir defa bakım yapılır. Bunun dışında kombinizde arıza çıkması halinde 7/24 hizmet veren servis ağımızdan sınırsız sayıda ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

 

kampanyalar-ucretiz-dogalgaz-kesif-orjin-dogalgaz   20yil-ucretiz-dogalgaz-kesif-orjin-dogalgaz   alt-bolum-orjin-servis-destek   ucretsiz-kesif-orjin-servis-destek