Yerden Isıtma

Orjin Doğalgaz ve Klima Hizmetleri /Vaillant,Fujitsu,Fuji ve Mdv İzmir Yetkili Bayi

Yerden Isıtma Sistemleri

Adından da anlaşılacağı üzere mekandaki ısı kayıplarını, zemin betonu içindeki borularla ısı kaynağından aldığı enerjiyi zemin altına yayarak dağıtan,yerden-isitma-sistemleri-orjin-dogalgaz-klima-sistemleri-3 zemini dolayısı ile ortamı ısıtan bir ısıtma sistemidir. İşinde uzman bir ekip olarak yerden ısıtma konusunda yılların tecrübesiyle sizlerle çalışmak için buradayız. Bizimle irtibata geçebilir her türlü sorularınızı bizimle paylaşın.

Günümüzde yerden ısıtma sistemileri sulu ve elektrikli yerden ısıtma olarak iki şekilde uygulana bilmektedir. Öncelikle günümüzde yaygın kullanılan sulu yerden ısıtma sistemini diğer linklerde inceleyeceğiz. Sıcak sulu sisteme göre yaygın olmayan ikinci sistem, elektrikli yerden ısıtma linki altında incelenmiştir.

BORULU YERDEN ISITMA MONTAJ SÜRESİ NE KADARDIR?

Ana kolon hatları yapılmış , kollektör ve kutuları monte edilmiş bir binada modülasyon panelli sistem ile 2 teknisyen günlük 100 m2 alanın döşemesini tamamlarlar.

YERDEN ISITMANIN TESTLERİ NASIL YAPILIR ?

Borular fabrikasyon olarak test edilmiş olmasına rağmen döşeme anında ve döşeme bitimindede ayrıca testlere tabi tutulurlar.Firmamız tarafından yapılan uygulamalarda borular ısıtıcılarımız ile ısıtılır ve sıcak olarak döşeme yapılır , böylelikle kılcal çatlamaların önüne geçmekteyiz.Döşeme işlemi sonrası basınç testi yapılır ve test gözlem göstergesi ile işin teslimi yapılır.

yerden-isitma-sistemleri-orjin-dogalgaz-klima-sistemleri-1YERDEN ISITMANIN ÖMRÜ NE KADARDIR?

Yerden ısıtma sistemlerinde kullandığımız boru ve diğer montaj parçaları son derece özenle imal edilmiş ve testlerden geçirilmiş malzemelerle uygulanır. Montaj teknisyenlerimiz montaj aşamasında ve montaj bitiminde bütün testleri yaparak güvenli bir şekilde iş teslimini yaparlar. Kullandığımız borular plastik esaslı olup teorik çalışma ömürleri 100 yıl ve üzeridir.

YERDEN ISITMA GÜVENLİMİDİR?

Yerden ısıtma bilinçli olarak uygulandığında en güvenli sistemdir. Neden Güvenlidir? Yerden ısıtma sistemimizde tabana döşenen borularda kesinlikle ek yapılmaz. Modülasyon paneli ile uygulandığında borular güven altında bina ömrü kadar hizmet verecektir.

BORULAR KAZANI DELİNİRSE NE YAPACAĞIZ ?

Borularımızı kazaen delerseniz tamiri son derece kolaydır. Delinen bölüm 40 cm civarında açılır , tamir parçasıyla tamir edilip kapatılır.

BORULAR DELİNİRSE EVİMİ SU BASAR MI ?

Bir dairede bulunan yerden ısıtma borularında toplam olarak yaklaşık 150-200 litre su vardır , kazaen boruları delerseniz 50 litre civarında su boşalacaktır.

YERDEN ISITMA DÜŞÜK SICAKLIKTAKİ SUYLA NASIL ISITIYOR?

Yerden ısıtmada binanın tüm tabanı ısıtıcı görevi görmektedir , çok büyük bir ısıtıcı yüzey oluştuğundan çok daha düşük sıcaklıklarla ısıtma sağlıyor. Diğeryerden-isitma-sistemleri-orjin-dogalgaz-klima-sistemleri-2 bir tekende dizayn sıcaklığıdır. Yerden ısıtma sistemi düşük sıcaklık yada yüksek sıcaklığa göre dizayn edilebilir. Yüksek sıcaklık dizaynında daha az malzeme kullanılır , ilk kurulum maliyeti düşük olur fakat ömür boyu yüksek enerji faturası ödersiniz. Firmamız düşük sıcaklık beslemesine göre dizayn ve uygulama yapmaktadır böylece ömür boyu düşük enerji bedelini garanti altına almış oluyoruz. Uygulamalarımız ile 40 hatta 35 - 32 C lik besleme suyu sıcaklığı yeterli olabilmektedir.

KONFOR SICAKLIKLARI NEDİR ?

İnsanların yaşam mahallerindeki olması gereken sıcaklıklardır. Bütün mahaller için ayrı sıcaklık değerleri uluslararası kuruluşlarca belirlenmiştir. Türkiye.de ise Makina Mühendisleri Odasınca belirlenmiş konfor sıcaklıkları esas alınarak hesaplama yapılır. Örnek vermek gerekirse salonlar 22 C , yatak odaları 20 C , mutfaklar 18 C , banyolar ise 24 C.ye göre hesaplanır.

 

kampanyalar-ucretiz-dogalgaz-kesif-orjin-dogalgaz   20yil-ucretiz-dogalgaz-kesif-orjin-dogalgaz   alt-bolum-orjin-servis-destek   ucretsiz-kesif-orjin-servis-destek